چمن مصنوعی چیست ؟

چمن مصنوعی نوعی کفپوش است که به نسبت چمن طبیعی استقامت و دوام بیشتری دارد. به علت تشابه رنگی با چمن طبیعی، آن را چمن مصنوعی نامیده اند. همچنین مشکل رشد تخم چمن در زمین‌های غیر حاصلخیز را نیز حل نموده است. در کشورهای اروپایی که سرما باعث عدم رشد چمن می شود و در کشورهای نزدیک استوا که گرمای بیش از حد باعث از بین رفتن چمن معمولی می‌شود. استفاده از چمن مصنوعی گزینه بسیار مناسبی است. امروزه استفاده از چمن مصنوعی گستردگی و رواج بسیاری نسبت به گذشته پیدا کرده است.

مواد سازنده چمن مصنوعی

برای ساخت چمن مصنوعی از پلیمرهایی مانند پلی اتیلن در گرید های مختلف و پلی پروپیلن و یا ترکیبی از آن ها ‏استفاده می‌شود. شناسایی پلیمر خوب برای یک چمن مصنوعی از اهمیت خاصی برخوردار است. با توجه به اینکه ‏هنگام ساخت پلیمرهای تجاری مواد اکسید شده ‌ای به وجود می‌آید که در موقع مصرف باعث تخریب پلیمرها می‌شوند، ‏به طور معمول در فرمول بندی ساخت پلیمرها از مواد پایدار کننده مانند آنتی اکسیدانت، پایدار کننده‌ ی نوری و حرارتی ‏نسبت به شرایط محیطی و با توجه به شرایط مصرفی محصول استفاده می ‌شود.

انواع چمن مصنوعی

چمن مصنوعی انواع مختلفی دارد که عبارتند از :

1. نایلون

این نوع چمن مصنوعی قوی ترین و مستحکم ترین نوع است. چمن مصنوعی نایلونی بدون توجه به تراکم رفت و آمد و وزن افراد قادر است شکل اولیه خود را حفظ کند. جنس نایلونی می تواند حرارت بسیار زیاد را تحمل کند به همین دلیل در کشورهای گرمسیر بهترین گزینه به شمار می آید. این نوع از چمن مصنوعی از نظر قیمت از بقیه انواع آن گرانتر می باشد.

2. پلی اتیلن 

جنس پلی اتیلین بسیار شبیه به چمن طبیعی است و برای مصارف خانگی، ورزش های رزمی و زمین های ورزشی یک پوشش ایده آل، نرم و سبز می باشد. چمن مصنوعی  پلی اتیلن بسیار مقاوم بوده و حتی در سخت ترین بازی ها نیز فرم اولیه خود را حفظ می کند. این نوع به جز برس کشی به نگهداری خاصی نیاز ندارد.

3. پلی پروپیلن

ارزان ترین نوع چمن مصنوعی جنس پلی پروپیلن است. علاوه بر قیمت مناسب، این نوع ویژگی های دیگر همچون دوام و انعطاف را نیز دارا است. این نوع چمن مصنوعی در مناطق گرم استفاده نمی شود، چون نقطه ذوب آن نسبت به سایر انواع، پایین تر است. به طور کلی معمولاً از جنس پلی پروپیلن برای کفپوش فضای سبز، زمین بازی مهد کودک، مدارس و پارک ها استفاده می شود.

کاربرد های چمن مصنوعی

 • اطراف استخر ها
 • بین سنگ های حیاط
 • حیاط مهد کودک ها و زمین بازی بچه ها
 • تراس خانه
 • حیاط خانه
 • زمین های فوتبال
 • زمین های فوتسال
 • زمین های تنیس
 • فضا های شهری
 • پارک ها
 • برج های مسکونی و تجاری
 • بالکن ها و پشت بام ها

نکات مهم در تهییه چمن مصنوعی

در زمان تهیه چمن مصنوعی به دنبال چمن ‌هایی باشید که در آن ‌ها مقداری از رنگ قهوه‌ای استفاده شده است چرا که این ویژگی می ‌تواند ظاهر طبیعی‌ تری به طراحی سبز شما بدهد.جالب است بدانید کیفیت چمن ‌های مصنوعی به قدری بالا است که بعضی اوقات توسط مشتریان با چمن واقعی به اشتباه گرفته می‌شوند. همچنین در نظر داشته باشید که بهتر است برای نصب چمن مصنوعی خود از افراد متخصص کمک بگیرید تا این کار را به بهترین شکل ممکن انجام دهند.

نتیجه

چمن مصنوعی ابتدا در ایالات متحده آمریکا برای زمین‌ های ورزشی استفاده می ‌شد که موفقیت چشمگیری نداشت. اما تغییرات اخیر باعث شد که امروزه در باشگاه ‌های ورزشی بسیار بزرگ به کار ببرند. بازار چمن مصنوعی به سرعت در حال رشد است. شاید سال‌ها قبل تنها در یک ورزشگاه بزرگ می‌ توانستید آن را ببینید اما با پیشرفت‌های چشمگیری که این صنعت داشته.

اگر قصد خرید چمن مصنوعی دارید میتوانید با شماره زیر اقدام فرمایید و از مشاوره رایگان ما استفاده کنید.

09144185102

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.

Call Now Buttonتماس سریع کلیک کنید